Prawa autorskie w placówce oświatowej

Szkolenie online

 

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest zapoznanie z przepisami prawa autorskiego. Na szkoleniu omówimy na przykładach, przypadki właściwego zastosowania prawa autorskiego w realiach placówek oświatowych.

 

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie kierowane jest do nauczycieli i pracowników administracyjnych placówek oświatowych.

 

PROGRAM SZKOLENIA OBEJMUJE M.IN.:

  1. Dozwolony użytek publiczny.
  2. Prawo cytatu.
  3. Wykorzystywania utworów w ramach imprez szkolnych.
  4. Sposoby bezpłatnego korzystania z materiałów przez uczniów i nauczycieli.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Koszt udziału jednej osoby – 260 zł. Rozpoczęcie godzina 14:00 zakończenie godzina 17:10.
Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe oraz imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 

INFORMACJE O PROWADZĄCYM

Mariusz Stasiak vel Stasek

Wieloletni praktyk z bogatym doświadczeniem w obszarze ochrony danych osobowych, w tym w prawie oświatowym (liczne certyfikaty i ukończone szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych i pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych, w tym organizowanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych i Ministerstwo Cyfryzacji). Uczestnik wielu szkoleń, konferencji i seminariów z zakresu Cyberbezpieczeństwo, prawa pracy, prawa zamówień publicznych, rachunkowości, budżetowania, finansów publicznych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Doświadczony analityk z ugruntowaną wiedzą merytoryczną. Twórca licznych opracowań i procedur wykorzystywanych w placówkach oświatowych.

Od 2006 roku związany z realizacją projektów IT w sektorze publicznym, w tym głównie w jednostkach samorządowych, jednostkach rządowych, służbie zdrowia, pomocy społecznej i oświacie. Od 2012 roku realizuje zadania z zakresu ochrony danych osobowych (od 2014 roku własna działalność doradcza). Absolwent studiów wyższych o kierunku „Inżynieria oprogramowania” oraz studiów podyplomowych „Audyt wewnętrzny w administracji i gospodarce”. Certyfikowany Audytor Wewnętrzny PIKW, Certyfikowany Auditor Wewnętrzny ISO 27001:2017 TÜV SÜD Polska, Akredytowany Projekt Manager Prince2 2009 Foundation oraz Certyfikowany Analityk Wymagań REQB.

ul. Górnośląska 5
00-443 Warszawa

tel. 22/ 583 49 30
tel. 22/ 583 49 50

sekretariat@skwp.pl